Szkoły i przedszkola w gminie Dobra

Kategoria > Dostępność
Szkoły i przedszkola w gminie Dobra

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu

Ul. Górna 3, 71-218 Szczecin

Tel: 91 439 17 31

adres e-mail: szkola@pspbezrzecze.pl

Godziny przyjęć interesantów:

poniedziałek 8:30-16:30,

wtorek-czwartek 7:00-15:30,

piątek 7:00-15:00

Masz problem z poruszaniem się ?

Budynek Szkoły jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejścia do budynku umożliwiają samodzielny wjazd osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim – niektóre z wejść wyposażone są w specjalne podjazdy dla osoby niepełnosprawnej Bramki i furtki na teren ogradzający szkołę spełniają normy zapewniające wstęp osobom niepełnosprawnych ruchowo. Wewnątrz szkoły jest podjazd dla wózków inwalidzkich.

W szkole wdrożono procedury kontaktu i pomocy dla osób z ograniczeniami. Pracownicy naszej szkoły chętnie udzielą Tobie niezbędnej pomocy przy poruszaniu się  na terenie placówki. Osoby głuchonieme i niedosłyszące mają zapewnioną pomoc nauczyciela posługującego się językiem migowym.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Przy szkole nie ma zapewnionych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, ale jest publiczny parking ogólnodostępny.

Zobacz wideo

 

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach

ul. Daniela 18, 72-002 Dołuje

Tel: 91 311 88 20

adres e-mail: dolujeszkola@wp.pl

Godziny przyjęć interesantów: poniedziałek – piątek 7:30-15:00

 

Masz problem z poruszaniem się ?

Posiadamy 2 budynki: główna placówka przy ul. Daniela 18 i budynek przy ul. Żubrzej 5.

Wejście do obydwu budynków pozwala na swobodny wjazd wózkami inwalidzkimi. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia na parterze budynku. W budynku nie ma  windy dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, która umożliwiłaby wejście na I piętro budynku. Na terenie szkoły nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Najbliższe miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych jest wyznaczone na parkingu vis a vis szkoły, po drugiej stronie ulicy.

Nasi pracownicy w razie potrzeby zapewnią Tobie niezbędną pomoc. Każdej osobie z niepełnosprawnością, po zgłoszeniu się do obsługi szkoły, zostanie przydzielony asystent, który w miarę możliwości, pomoże rozwiązać Twoje problemy.

Zobacz wideo

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie

ul. Kolorowa 27, 72-006 Mierzyn

Tel: 91-483-13-40

adres e-mail : szkola@pspmierzyn.pl

Godziny pracy sekretariatu: 7:30-15:30
Przyjmowanie interesantów (codziennie w godz. 8:00-9:00 oraz 12:00-13:00) możliwość pozostawienia korespondencji w godzinach pracy szkoły w skrzyni podawczej przy wejściu do szkoły. Kontakt telefoniczny w godzinach od 7:30-15:30.

 

Masz problem z poruszaniem się ?

Szkoła jest dostosowana do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi.

Zapewniamy szerokie wejścia, podjazd dla wózków inwalidzkich pod główne wejście, barierki. Przed budynkiem szkoły znajdują się 4 miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych (odległość do głównego wejścia ok 50 metrów).

Wewnątrz budynku  znajdują podjazdy oraz winda umożliwiające samodzielne przemieszczanie się osobie na wózku inwalidzkim. Zapewniamy pomoc pracownika, który dyżuruje przy wejściu do szkoły. Do szkoły można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W razie pytań czy potrzeb dotyczących oczekiwanej na terenie naszego budynku pomocy w poruszaniu się czy załatwieniu określonej sprawy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikami sekretariatu szkoły.

Zobacz wideo

 

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzędzinach

Rzędziny 6, 72-003 Dobra

Tel: 91 3112439

e-mail: sekretariat@psprzedziny.pl

Czas pracy sekretariatu:
poniedziałek, wtorek: 8.00-15.30
środa, czwartek: 7.30-15.00
pt. 8.00-13.00

Masz problem z poruszaniem się ?

Przy szkole, po przeciwległej stronie jezdni znajduje się ogólnodostępny parking. Odległość od parkingu do drzwi wejściowych szkoły wynosi około 60 m.

Zapewniamy szerokie główne wejście do szkoły, bez barier architektonicznych, wejście boczne również z szerokimi drzwiami i z podjazdem umożliwiające samodzielny wjazd osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Do szkoły można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W razie pytań czy potrzeb dotyczących oczekiwanej na terenie naszego budynku pomocy w poruszaniu się czy załatwieniu określonej sprawy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikami sekretariatu szkoły.

Zobacz wideo

 

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej

ul. Poziomkowa 5, 72-003 Dobra

Tel: 91 311 33 92

adres e-mail: sekretariat@pspdobra.eu

Godziny przyjmowania interesantów: od poniedziałku do piątku  8.00-9.00, 12.00-13.00

W razie potrzeby w wyjątkowych sytuacjach sprawy urzędowe w szkole mogą Państwo załatwić bez ograniczeń, w towarzystwie oraz przy wsparciu wskazanych przez siebie osób trzecich (powyżej 16. roku życia), po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym umówieniu terminu wizyty.

Masz problem z poruszaniem się ?

Budynek Szkoły w Dobrej jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście główne do budynku oraz oddziału przedszkolnego wyposażone jest w specjalne podjazdy dla osoby niepełnosprawnej umożliwiające samodzielny wjazd osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Drzwi wejściowe do budynku posiadają szerokość umożliwiającą wejście/ wjazd na wózku osobie z niesprawnością ruchową, posiadamy windę wewnątrz budynku obsługiwaną przez pracownika szkoły, która ułatwia przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami. Na parterze i piętrze znajdują się toalety dla osób niepełnosprawnych.

Schody na piętro, np. do sekretariatu i dyrektora, oznaczone są kontrastowym kolorem, co ułatwia poruszanie się osób z dysfunkcją wzroku. Do szkoły można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Przy budynku szkoły znajduje się parking z wyznaczonym miejscem dla osób niepełnosprawnych.

W szkole wdrożono procedury kontaktu i pomocy dla osób z ograniczeniami. Pracownicy naszej szkoły chętnie udzielą niezbędnej pomocy. Przy głównym wejściu do szkoły znajduje się portiernia, gdzie można uzyskać pomoc pracownika.

W razie pytań czy potrzeb dotyczącej oczekiwanej na terenie naszego budynku pomocy w poruszaniu się czy załatwieniu określonej sprawy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikami sekretariatu szkoły.

Zobacz wideo

 

Zespół Przedszkoli w Mierzynie

ul. Kolorowa 25, 72-006 Mierzyn

Tel: 91 885 39 03,

adres e-mail: sekretariat@przedszkolemierzyn.pl

Dni/godziny przyjmowania interesantów:

sekretariat: poniedziałek – piątek w godz. 7.30 -15.30 lub w innych godzinach - po uprzednim umówieniu się.

W skład zespołu wchodzą dwa przedszkola położone w budynkach – przedszkole nr 1 – przy ul. Kolorowej 25 w Mierzynie, przedszkole nr 2 – przy ul. Weleckiej 30 w Mierzynie.

W razie pytań czy potrzeb dotyczących oczekiwanej na terenie naszych budynków pomocy w poruszaniu się czy załatwieniu określonej sprawy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikami sekretariatu.

Masz problem z poruszaniem się?

Zapewniamy udogodnienia dla niepełnosprawnych:

Przedszkole Publiczne nr 1:
- zapewniamy miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych –około 70 metrów od wejścia do przedszkola
- wejście do budynku z parteru – zapewniamy podjazd z poręczami dla osób na wózkach inwalidzkich
- do przedszkola można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Przedszkole Publiczne nr 2:
- miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych położone około 40 metrów od  wejścia do przedszkola, na teren przedszkola można dostać się przez szeroką bramę wejściową,
- wejście do budynku z parteru – zapewniamy podjazd z poręczami dla osób na wózkach inwalidzkich,
- do przedszkola można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

 

Zobacz wideo

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej